Zmajčki na letališču

Prispevek pripravila vzgojiteljica Alenka Cegnar.

V sončnem, a hladnem jutru smo po zgodnjem zajtrku odhiteli  na parkirišče pred vrtcem, kjer smo se »vkrcali« na avtobus in se odpeljali proti letališču. Tam nas je pričakala prijazna ga. Nina, ki nas je popeljala po letališču. Ogledali smo si letališko stavbo s starimi letali, ki so visela s stropa. Spoznali smo, kakšen je postopek, če želimo potovati z letalom: moramo kupiti vstopnico, pa oddati prtljago, na katero  prilepijo listek, da se ne izgubi. Šli smo skozi detektorska vrata, kjer smo morali oddati svoje jakne in nahrbtnike, pa je še vse piskalo! Opazovali smo, kako je pristalo letalo. Iz njega so izstopili potniki, ki jih je odpeljal avtobus. Nato so letalo očistili, naložili novo hrano in natočili gorivo. Okoli letala so se vozili vlakci za prtljago, pa tovornjaki s hrano, čistilkami in gorivom.  Z letališkim avtobusom (ta je prav čuden, saj ima le malo klopi, pa veliko držal, da lahko stojimo) smo se vozili po letališču. Obiskali smo gasilce in si ogledali velik gasilski avto, ki si je najprej opral kolesa, nato je šprical iz topa, za konec se je pa še polulal! Poslušali smo avto, ki mu rečejo »sokol«, ki glasno posnema oglašanje različnih ptic, da jih odganja stran od letališča.  Avtobus nas je odpeljal do policije, kjer imajo helikopterje. Videli smo vojaški helikopter, ki je pristal in reševalni helikopter, ki je odletel z dvema zdravnikoma na pomoč. Od blizu smo si ogledali velik helikopter in spoznali, da ga poganja glavni rotor in repni rotor ter, da policisti s helikopterji lovijo lopove, nadzorujejo promet in rešujejo. Polni vtisov smo se odpravili do »našega« avtobusa, se poslovili od prijazne ga. Nine in se odpeljali domov. Bilo je super in veliko novega smo spoznali!

(Skupno 115 obiskov, današnjih obiskov 1)