Dvodnevni tabor na turistični kmetiji

Prispevek pripravili vzgojiteljici Špela in Kristina.

Konec meseca maja se nas je 16 nadobudnih in radovednih  petletnikov z dvema vzgojiteljicama udeležilo dvodnevnega tabora na turistični kmetiji »Pr Ljubici« v Vinharjah. Po zajtrku v šolski jedilnici smo se kar peš odpravili v Vinharje. Daljša pot nam ni delala težav, saj imamo veliko kondicije. Ob prihodu sta nas prišla pozdravit prijazna lastnika, ter nas napotila v sobe, kjer smo se nastanili. Sledilo je kosilo, ogled hleva, vožnja s konjsko vprego, peka kruha, zvečer pa smo skupaj nakrmili živali in molzli krave. Sledila je slastna večerja, krajši večerni sprehod, pravljica pred spanjem, na koncu pa smo vsi zdrsnili v prekrasen spanec.

Rana ura, zlata ura; zato s spanjem nismo zgubljali časa. Prvi so se prebudili že ob 6-ih in počasi se je klepet razlegel po vseh sobah. Po zajtrku smo spustili krave in konje na pašo, ter poskrbeli tudi za ostale živali na kmetiji. Ko je bilo vse v najlepšem redu nas je gospodar Miloš odpeljal po gozdni učni poti, kjer smo spoznavali življenje v gozdu. Med drugim smo si ogledali močerada in lisičje bivališče, ter malicali kar v »gozdni jedilnici«. Po kosilu smo se vsi skupaj s konjsko vprego odpeljali do pol poti v Poljane, naprej pa smo jo ubrali peš po gozdni poti proti vrtcu, kjer so nas že pričakovali starši. Bilo je lepo in zagotovo se vrnemo. 

no images were found

(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1)