Čebelar na obisku

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Jožica Maček.

Otroci iz sedme skupine so dobili obisk. Obiskal jih je čebelar in jim pokazal opazovalni panj s čebelami. Otroci so ga z zanimanjem opazovali. Zanimalo jih je kaj je v pokritih satnicah, zakaj so ene večje od drugih, zakaj je na kupu toliko čebel. Čebelar jim je povedal da so v pokritih satnicah male čebele, ki se še niso izvalile, ostale čebele ki so v gruči na satnici pa grejejo in čuvajo male čebele v lončkih (ličinke). Veliko otrok si je nadelo zaščitno pokrivalo. Tudi čebelar je oblekel zaščitno oblačilo in povedal otokom, da je v čebelnjaku vedno tako oblečen zaradi pikanja čebel. Dve deklici sta bili zelo pogumni in čebelarju dovolili, da jima je na roko dal trota. Troti so čebelji samčki, ki so zelo leni in ne pičijo. Otroci so že vedeli, da je v panju ena čebela matica in veliko čebel delavk, ki so nabiralke, čistilke, stražarke in dojilje. Povedal jim je da čebele nabirajo medičino in cvetni prah.

Srečanje je bilo zanimivo in poučno.

(Skupno 154 obiskov, današnjih obiskov 1)