Praznovanje jeseni v Vili Čira čara

Prispevek je pripravila vzgojiteljica Mateja Matjašec.

Otroci so si najprej ogledali lutkovno predstavo v izvedbi vzgojiteljic z naslovom »Vesela ježka« (Vlado Firm). Po končani predstavi so otroci to isto zgodbo obnovili ob slikah, ki so jih skupaj morali razporediti v pravilni vrstni red. Sledil je pogovor o jeseni in jesenskih pridelkih, ter petje jesenskih pesmi ob spremljavi na flavto. Da pa bomo tudi v vrtec ponesli občutek jeseni, so otroci po končanem programi izdelovali različne jesenske dekoracije: barvanje ježkov z vodenimi barvami, izdelovanje ježkov iz das mase,trganko sadje in se tudi sami preizkusili v igranju lutkovne predstave. Ker pa praznovanje ni praznovanje brez pogostitve, smo se na koncu okrepčali s hruškami, slivami in suhim sadjem.

(Skupno 192 obiskov, današnjih obiskov 1)