Priprava in okušanje regratovega medu

Prispevek pripravile strokovne delavke vrtca Vile Čira čara.

V enoti Vila Čira čara smo se odločili, da pripravimo regratov med. V okviru projekta Zdravje v vrtcu smo spoznali že kar nekaj zdravilnih zelišč (meta, kamilice, vrtna kreša, melisa) iz katerih smo pripravili čaje, napitek ali namaz. Zelišča smo tudi sejali in opazovali,  kako so ozelenela in rasla. S prihodom pomladi v naše kraje pa smo med prvimi znanilci zdravilnih rastlin v okolici opazili regrat. Ker nam ni uspelo pripraviti regratove solate smo se odločili, da natrgamo regratove cvetove in pripravimo regratov med. Po recepturi smo natančno odtehtali sladkor, odmerili vodo in odšteli cvetove regrata. Vse naštete sestavine smo kar nekaj časa kuhali v loncu. Naslednji dan smo regratov med namazali na prepečenec in ga okušali ter iz njega napravili tudi napitek. Večini otrok je bil med všeč, ker je prijetno sladak, nekaj otrok pa okus ni navdušil.

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)