Letovanje v Pacugu

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Jožica Maček. 

V ponedeljek 20. maja je na letovanje v Pacug odšlo 19 otrok s tremi vzgojiteljicami. V letovišču nas je pričakalo lepo vreme, zato smo lahko izvedli vse načrtovane dejavnosti. sprehodili smo se preko solin v Strunjan in se zaigrali na igralih. Piran smo obiskali kar dvakrat. Prvič smo se tja odpeljali s Subaquaticom. Med vožnjo smo si ogledali gojišče školjk, morsko dno in opazovali različne morske živali in rastline. V Piranu smo si ogledali muzej školjk. Naslednji dan smo se v staro mesto odpravili peš. Ogledali smo si akvarij in se sprehodili po ozkih piranskih ulicah. V Pacugu sta nas obiskali dve gusarki Vesla Tesla in Zvita Nakita. Pomagali sta nam narediti gusarske kape in gusarske preveze. Naučili sta nas gusarsko pesem. Skupaj smo iskali skriti zaklad, ki smo ga na koncu vrgli v morje in si zaželeli kaj lepega. Ustvarjali smo v Morski pobarvanki. Tudi letos na nas niso pozabili pacuški škrati. Prav vsak dan smo si privoščili sladoled.
V četrtek popoldne smo se polni vtisov vrnili v Poljane, kjer so nas nestrpno pričakovali naši starši.

no images were found

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)