Mi smo gusarji

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Špela Dolinar.

Otroci so si za gusarsko potovanje pripravili vsak svojo papigo, okrasili so si svoje gusarske majice, naredili pravo gusarsko zastavo, si na glavo nadeli gusarsko kapo, na rdeča lička pa smo jim narisale gusarski simbol. Naše potovanje se je tako lahko začelo, ko so pred vrtcem izkopali pravi zemljevid, ki jim ga je pustil gusar Berto. Otroci so na poti odkrivali pisma, ki so vsebovala različne naloge. Šele, ko so jih opravili, so svoje potovanje lahko nadaljevali. Pot nas je vodila skozi gozd, po travniku, mimo hiš…Naloge so se stopnjevale in postajale vedno bolj zanimive, dokler nismo našli pravega zaklada. Gusar Berto je za vsakega otroka pripravil zlat cekin, ki ga je otrok potem lahko odnesel domov. Polni vtisov smo se vrnili v vrtec in si obljubili, da se bomo še kdaj podali na tako gusarsko pustolovščino.

(Skupno 476 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja