Na obisku v drevesnici Zakotnik

Zapisala vzg. Jožica Maček.

Učenci izbirnega premeta Sodobno gospodinjstvo iz Osnovne šole Poljane in otroci 9. skupine iz vrtca Agata v tem šolskem letu sodelujemo v projektu Odprta vrata kmetij.  Agencija Sora nam je omogočila brezplačen obisk drevesnice Zakotnik, kjer so se otroci seznanili s sadjarstvom.
V sadovnjaku smo obirali jabolka. Skozi igro spomin so spoznali različne vrste sadnega drevja in jagodičevja. Degustirali smo jabolka različnih okusov in pili domač jabolčni sok. Spoznali smo dele drevesa in razvoj krog drevesa od semena do ploda. Na vrt smo skupaj posadili mlado jablano. V Poljane smo se vrnili z zabojem jabolk in z mladim drevesom.
Drevo smo skupaj z osnovnošolci posadili na šolski vrt.

(Skupno 470 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja