Obeležili smo svetovni dan živali

Pripravila vzgojiteljica Špela Dolinar.

V petek, 4.10.2019 smo tudi v prvem starostnem obdobju obeležili svetovni dan živali. Otroke je namreč obiskala psička Flora, pasme Cavalier King Charles Španiel. Stara je 11 mesecev in končuje pasjo malo šolo. Otroci so jo lahko božali in crtali, saj je zelo uživala v njihovi bližini. Spoznali smo njene telesne značilnosti in pa vso opremo, ki jo Flora potrebuje. Seveda je seboj prinesla tudi svoje igračke, katere so bile otrokom zelo zanimive. Flora je otrokom pokazala tudi nekaj trikcev in z nekaterimi otroke tudi dodobra nasmejala. Skupaj smo se pogovarjali, kako se do živali obnašamo in kako se približati kužku. Cilj dneva je bil dosežen, ko so se je dotaknili tudi tisti otroci, ki so imeli sprva prisotnega malce strahu.
Flora je tako tekom dopoldneva obiskala vse skupine v vrtcu in oba oddelka prvega razreda.

(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja