Skupina “LONČEK” na pohodu

Napisala vzg. Milena Škrlec

V prvem mesecu novega šolskega leta nam je vreme postreglo z obilo lepih, skoraj poletnih dni. Tako smo prav vse dneve izkoristili za bivanje na prostem. Hodili smo na sprehode brez »bibe« in se tako navajali na hojo v parih v koloni. Veliko smo se gibali na neravnih površinah. Hodili smo po stezah, se igrali v gozdu z različnim naravnim materialom.
Vsak teden pa smo izvedli en daljši pohod. Uspeli smo priti do VISOKEGA, kjer so nas pričakale kozice, ogledali smo si velik bronast kip, pomalicali in se poigrali s peskom. Šli smo do cerkve SV. KRIŽA, kjer smo na poti v gozdu s palicami risali v mehka tla. Pot proti BRDAM je bila strma, a smo jo zmogli. Na jasi smo iz različnega naravnega materiala izdelovali potičke. Na poti čez Kovček proti VINHARJEM pa smo opazovali različna drevesa, nabirali gozdne plodove in liste. Pri povratku smo se ustavili še na vrhu hriba, od kjer smo imeli lep pogled na Blegoš. Na zadnji septembrski dan smo se povzpeli še na KOSMOV GRIČ, pregnali meglo in se pozabavali ob lovljenju mehurčkov.
Bivanje na prostem nam daje občutek ugodja, dobrega počutja in nudi veliko možnosti za učenje.

(Skupno 222 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja