Pomladanski orgelski koncert

Pripravila vzg. Alenka Cegnar.

Ga. Marijo Jamnik poznam že iz otroštva, kot sovaščanko in veže naju ljubezen do glasbe. Pred časom sva se čisto  naključno po dolgem času slišali in povedala mi je, da še vedno poje, igra orgle in  nastal je preblisk: »Kaj pa če jo povabim na obisk v Poljane, da nam kaj zaigra in zapoje!«
Po pogovorih in dogovorih z ga. ravnateljico, g. župnikom in seveda Marijo smo se v sredo, 23. marca z otroki starejših skupin zbrali v cerkvi Sv. Martina v Poljanah.
Ga. Marija nas je popeljala v svet orgelske glasbe, kjer je povezala trenutni postni čas, počastila materinski dan, z nepozabno Ave Marijo in skladbo iz filma »Moje pesmi, moje sanje«. Za konec smo vsi skupaj, ob orgelski spremljavi seveda, zapeli »Mi se imamo radi«
V zahvalo smo ji podarili skromno darilce in šopek rož.
Po koncertu so si otroci ogledali kor, poslušali zvoke nožnih pedalov, ko so se tla pod nami zatresla zaradi nizkih tonov.
Ga. Marija je bila navdušena nad našim odzivom in povedala, da se bo z veseljem še kdaj družila z nami, mi pa smo imeli neko, povsem novo izkušnjo.

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja