Zobno-preventivna sestra pri Žabicah

Zapisala vzg. Katarina Špiček.

V četrtek, 2. februarja sta nas obiskali zobno preventivni sestri. Na zanimiv in poučen način sta predstavili, kaj je primerna hrana za lepe zobe, kakšno je pravilno ravnanje, da so zobje zdravi in lepi.
Na začetku sta otrokom predstavili lutko konja Miškota. Na njem sta pokazali kakšne zobe imamo in kako jih čistimo z zobno ščetko. Potem so otroci poslušali zgodbo Kraljica Rozina išče čudežne rožice. To je zgodba o kravi, ki ni pazila na svoje zobe. Nato so si otroci ogledali še risanko Gizelca in Tine iščeta zobno miško. Najbolj zanimivo se jim je zdelo, ko so z ogledali gledali svoje zobe in s posebnimi majhnimi ogledalci šteli, koliko zob imajo v ustih. Za zaključek so po skupinah barvali pobarvanke o zobeh, s plastelinom delali odtise zob ter se učili v umivalnici, kako se pravilno umiva zobe. Ko so si pravilno umili zobe, so si prislužili štampiljko. S ponosom so jo pokazali nama z vzgojiteljico in najbrž tudi vam staršem, ko ste prišli domov.
Otroci so zelo uživali in bili radovedni, saj je večina to videla , doživela in slišala prvič.

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja