Pomladno srečanje s starši v skupini Miške

Prispevek je pripravila vzg. Damjana Režen.

Mesec Marec je prvi pomladni mesec, zato smo se v vrtcu odločili, da povabimo starše skupaj z otroki na popoldansko druženje.
Otroci so se staršem predstavili preko video posnetka, kjer so jim pokazali kako poteka naš raziskovalni sprehod in raziskovanje v gozdu, gibalno v povezavi z govorom.
Preko posnetka so staršem zapeli in odigrali pesem Mali zvonček, ki so jo osvojili v zelo kratkem času in tako naju pozitivno presenetili.
Posnetki so prikazali realno sliko aktivno gibalno – govornega sodelovanja vseh otrok, kako skupaj medsebojno sodelujejo.
Starše sva povabili na delavnico v igralnico, kjer so skupaj z otroki ustvarjali na temo »Pomladna zgodba«. Pripravili sva različen material in starše z otroki prepustili likovnemu ustvarjanju in njihovi domišljiji ter medsebojnemu sodelovanju.
Skupaj so ustvarili čudovit pomladni travnik, ki krasi našo igralnico. Mi pa jo vsakodnevno občudujemo. Otroci ponosno pokažejo in povejo kaj so oni naredili skupaj s starši.
Hvala vsem staršem za čudovito izkušnjo in prijetno druženje.