“Gibalnice” v skupini Miške

Prispevek je pripravila vzg. Damjana Režen.

Šolarji so nam pod mentorstvom učiteljice Barbare Tavčar pripravili »gibalnice«, katere izvajamo v sodelovanju s šolo že nekaj let.
Z otroki smo se odpravili v veliko telovadnico, kar je za vrtčevske otroke nekaj posebnega.
Šolarji so pripravili različne postaje, poligone, kjer so otroci imeli možnost izvajanja različnih oblik gibanja. Vsako postajo so vodili šolarji, ki so otrokom podali jasna navodila in jih vodili skozi celotno gibalno dejavnost.
Premagovali so ovire, izvajali vaje za mišice rok (vlečenje lastne teže s pomočjo vrvi), plezanje po ripstolu, gibalno taktilne vaje (koordinacija rok – nog, leva- desna) , razvijanje ravnotežja, koordinacija gibov celega telesa, igra s padalom in baloni, prenašanje žog na različna mesta,…
Otroci so bili dobro motivirani, saj so po svojih močeh odlično izvajali vaje. Upoštevali so dogovorjena pravila in sledili pravilnemu zaporedju izvajanja vaj.
Pokazali so svojo sproščenost, voljo, vztrajnost in veselje do športnih aktivnostih.