EKO projekt – VODA

Prispevek je pripravila vzg. Jana Kloboves.

Izražamo skrb za naš planet, ki se začne že v najnežnejši predšolski dobi. Voda od katere smo odvisni ljudje, živali, rastline v povezavi z neživo naravo. Z otroki smo odkrivali njen pomen na vse živo, od kje pride, kam se izliva, na kakšen način jo dobimo, v kakšni obliki, kako kroži na zemlji, kako pride v naše domove, kako potuje, da jo nalijemo v kozarec, zakaj vse jo uporabljamo,… in še in še smo bili zvedavi. Odhajali smo na sprehode, si ogledovali potok Ločilnico in ugotovili, da se izliva v reko Poljansko Soro prav tako še veliko drugih večjih in manjših potočkov, ki pridejo na plano, kot izvir nekje v hribu. Prehodili smo dolgo pot v gozd, da bi našli izvir vode, a smo spoznali, da bi morali še zelo dolgo hoditi in raziskati, kje je ta kraj od koder izvira voda. Smo pa spoznali, kako dolgo pot preteče voda, kako hitra je, hitrejša od nas, ko smo se vračali ob njenem toku vse do izliva v reko. Za boljše razumevanje smo se pogovarjali ob slikah in se odločili, da bomo zanjo skrbeli, pazili na čistočo, odlagali odpadke v koš in ne na tla kamorkoli, zapirali pipe, da voda ne bo po nepotrebnem odtekala iz pipe. Z uživanjem nje smo spoznali, da smo bolj zdravi, dobrega počutja. Če bomo skrbeli zanjo bodo v potokih, rekah, jezerih in morju lahko živele vodne in obvodne živali. Ja za vodo se bomo trudili vsak dan.

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja