DEDEK NA OBISKU

MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE

V mesecu oktobru smo pričeli s projektom/sklopom »knjiga pravljic«, za Bralno značko, ki bo potekal skozi celo šolsko leto. Obiskal nas je Larin dedek Samo, kateri nam je prišel prebrat pravljico.

Pripravili smo prijeten knjižni kotiček, kjer smo dedku namenili posebno mesto z udobnim stolom in pridihom knjižnega vzdušja.

Dedek Samo je s seboj prinesel pravljico, vendar ko je videl na mizi, da ima možnost izbire še drugih pravljic se je odločil in ponudil možnost izbire svoji vnukinji.  Lara si je izbrala pravljico »Larina velika skrivnost« in jo dala dedku, da jo nam prebere.

Otroci so dedka z zanimanjem poslušali. Potem so skupaj z dedkom obnovili vsebino. Pri obnovi so govorno aktivno sodelovali. Dedku smo se zahvali in mu v zahvalo povedali deklamacijo o dnevih v tednu. Hudomušno nas je presenetil in nam jo povedal še sam v njegovi verziji.

Po zaključku knjižne dejavnosti so se otroci zaigrali po kotičkih, dedek pa si je prislužil kavico v družbi vzgojiteljic.

Zapisala: Vzgojiteljica Damjana Režen

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja