ORIENTACIJA

7. skupina »Miške« smo spoznavali besedo ORIENTACIJA. V razumevanje te besede nas je popeljal s svojo predstavitvijo in pogovorom Terezijin ati Uroš. Skupaj z otroki smo odkrivali: Kaj pomeni orientacija?”/predstavitev je potekala ob ogledovanju slik za razumevanje (kako so se včasih ljudje pred davnimi, davnimi časi živeči pred nami, orientirali za pot, iskanje doma, hrane – risali podobe, simbole, raziskovali in pomnili ozvezdje na nebu, kasneje zapisovali in zarisovali v atlas barvno celino, morje, gore, nižino, zemljevide. V zdajšnjem času so si ljudje sebi naredili športno zabavo in imeli orientacijo za orientacijski šport (tek, iskanje orientacijskih točk na kolesu) in ob tem merili čas, kako najhitreje priti od štarta prve točke, vmesnih točk, do cilja zadnje točke. Po temeljiti predstavitvi so se otroci podali na pot raziskovanja.

Potekala je orientacijska igra iskanja in prepoznavanja simbolov na čas z slikovnim prebiranjem zemljevida v naši igralnici/orientacija v prostoru. Pri tem nam je pomagala Terezijina sestrica Tinkara. Za nagrado so dobili zemljevid izvajanja orientacije, pobarvanko in barvice za barvanje pobarvanke, ki jo bodo pobarvali v domačem okolju.

Zapisala: vzg. Jana Kloboves

 

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja